KORONAVİRÜS

Koronavirüs son durum ve corona virüs - covid 19 son dakika haberleri

Koronavirüs son dakika haberlerini ve corona virüs son durum hakkında gelişmeleri bu sayfadan takip edin. Koronavirüs (Covid-19) son gelişmeler ve koronavirüs vaka sayısı.

Koronavirüs ile ilgili istatistikler Habermetre tarafından sağlanmaktadır.
ÜlkeToplam
Vaka
Yeni
Vaka
Toplam
Ölüm
Yeni
Ölüm
Toplam
İyileşen
Tedavi
Sürecinde
Durumu
Kritik
1Dünya20.282.568+37.143739.790+1.48713.206.9706.335.80864.695
2Kuzey Amerika6.183.492+6.970236.236+7323.327.9962.619.26024.714
3ABD5.251.997+551166.201+92.716.5932.369.20317.589
4Asya5.139.502+18.636111.619+4263.891.2981.136.58518.814
5Güney Amerika4.800.266+1.636161.283+723.379.2251.259.75814.728
6Avrupa3.073.267+9.021206.619+2211.845.8451.020.8035.199
7Brezilya3.057.470101.8572.163.812791.8018.318
8Hindistan2.271.034+3.88145.383+301.583.652641.9998.944
9Afrika1.061.661+56323.661+18748.130289.8701.180
10Rusya897.599+4.94515.131+130703.175179.2932.300
11Güney Afrika563.59810.621417.200135.777539
12Meksika485.836+5.55853.003+705327.993104.8403.683
13Peru483.13321.276329.404132.4531.484
14Kolombiya397.62313.154221.485162.9841.493
15Şili375.04410.139347.34217.5631.276
16İspanya370.06028.576N/AN/A617
17İran331.189+2.34518.800+184288.62023.7693.983
18Birleşik Krallık311.64146.526N/AN/A67
19Suudi Arabistan289.9473.199253.47833.2701.824
20Pakistan285.191+5316.112+15261.24617.833780
21Bangladeş263.503+2.9963.471+33151.972108.060
22Arjantin253.8684.764174.97474.1301.569
23İtalya250.82535.209202.24813.36846
24Türkiye241.9975.858224.97011.169603
25Almanya218.514+149.265198.90010.349236
26Fransa202.77530.34082.83689.599383
27Irak153.5995.464109.79038.345544
28Filipinler139.538+2.9872.312+1968.43268.794389
29Endonezya128.776+1.6935.824+5983.71039.242
30Kanada120.1328.987106.3554.7902.282
31Katar113.262188109.9933.08175
32Kazakistan100.164+7221.269+2373.70225.193221
33Mısır95.6665.03553.77936.85241
34Ekvador94.7015.93278.60810.161369
35Bolivya91.635+1.6363.712+7230.82357.10071
36İsrail85.354+632619+660.01924.716381
37Çin84.712+444.63479.28479444
38Ukrayna83.115+1.1581.951+2944.93436.230132
39İsveç82.9725.766N/AN/A34
40Umman82.050+263533+1276.7204.797164
41Dominik Cumhuriyeti80.4991.32844.91034.261309
42Panama75.3941.66449.51024.220157
43Belçika74.620+4689.879+717.79246.94973
44Kuveyt73.068+668486+464.7597.823110
45Belarus69.005+58592+365.2193.194
46Romanya63.762+1.2152.764+3530.58530.413485
47BAE62.966+262358+156.9615.647
48Hollanda59.1946.157N/AN/A40
49Guatemala56.9872.22245.5899.1765
50Singapur55.353+612749.6095.717
51Polonya52.961+5511.821+1237.15013.99074
52Portekiz52.8251.75938.60012.46629
53Japonya47.9901.04733.05813.885162
54Honduras47.872+4181.506+116.64939.71745
55Nijerya46.86795033.34612.5717
56Bahreyn44.39716341.2093.02538
57Gana41.21221538.7272.2706
58Ermenistan40.593+160803+733.1576.633
59Kırgızistan40.455+2781.478+432.7346.24324
60Afganistan37.269+1071.344+1626.4159.51031
61İsviçre36.895+1871.990+332.4002.50522
62Cezayir35.7121.31224.9209.48057
63Fas34.06351624.5249.02331
64Azerbeycan33.64749230.6422.513
65Özbekistan31.545+241202+222.9928.351387
66Sırbistan28.26264618.9658.651107
67Moldova27.84185019.3007.691362
68Kenya26.92842313.49513.01044
69Venezuela26.80022916.9309.64174
70İrlanda26.7681.77223.3641.6327
71Nepal23.948+63883+416.6647.201
72Kosta Rika23.8722447.82315.80584
73Okyanusya23.659+317357+1813.8259.47756
74Etiyopya23.59142010.41112.760164
75Avusturya22.245+13972320.1231.39925
76Avustralya21.713+316331+1812.1449.23855
77El Salvador21.269+397570+79.87510.824539
78Çekya18.49439012.9835.12117
79Kamerun18.04239515.3202.32730
80Fildişi Sahili16.79810513.0523.641
81Danimarka14.959+144621+112.9881.3502
82Güney Kore14.660+3430513.72962615
83Filistin14.510102+28.0456.363
84Bosna Hersek14.4984258.1595.914
85Bulgaristan13.5124597.9805.07354
86Madagaskar13.317+115152+111.2761.88998
87Sudan12.033+77786+56.2824.965
88Kuzey Makedonya11.9425288.0873.3273
89Senegal11.380+68238+27.4493.69349
90Norveç9.6842568.8575712
91DRC9.499+10225+18.375899
92Malezya9.103+91258.8091692
93Fransız Guyanası8.324497.54972619
94Zambiya8.275+652417.0041.030
95Gabon8.006515.8232.1329
96Gine7.930506.89898224
97Tajikistan7.827626.6141.151
98Haiti7.649+151834.9822.484
99Finlandiya7.623+223336.9803101
100Paraguay7.234825.2761.87634
101Lüksemburg7.2161216.1709256
102Lübnan6.812802.2904.44237
103Moritanya6.5551575.5708283
104Arnavutluk6.5362003.3792.95720
105Libya5.9291257245.080
106Yunanistan5.7492133.8041.73224
107Hırvatistan5.6491584.9065858
108Cibuti5.347595.120168
109Maldivler5.15720+12.8352.30212
110Ekvator Ginesi4.821832.1822.556
111Zimbabve4.7481041.5243.120
112Macaristan4.746+156053.5276145
113Malavi4.6741462.4302.0984
114Orta Afrika Cumhuriyeti4.641601.7212.8602
115Hong Kong4.182+3358+33.0521.07232
116Nikaragua3.9021232.913866
117Karadağ3.696682.5211.107
118Kongo3.664581.5892.017
119Tayland3.351583.1631301
120Esvatini3.309611.6341.61410
121Somali3.227931.7281.4062
122Namibya3.101197152.36711
123Mayotte3.068392.8351941
124Küba3.046882.4604986
125Cape Verde2.883322.128723
126Sri Lanka2.875+4112.6222421
127Slovakya2.615+16311.8747104
128Mali2.5731251.969479
129Surinam2.489301.67478513
130Güney Sudan2.470471.1751.248
131Mozambik2.411168601.535
132Litvanya2.283+18811.6795236
133Slovenya2.272+17129+11.9601832
134Estonya2.167+9631.968136
135Ruanda2.15271.392753
136Guinea-Bissau2.088+36291.0151.0445
137Benin2.001+65381.681282
138İzlanda1.962101.8381141
139Sierra Leone1.917691.447401
140Yemen1.832518915399
141Tunus1.717511.2654019
142Angola1.679785691.03220
143Yeni Zelanda1.570+1221.52622
144Uruguay1.364371.1461814
145Gambiya1.346+11132+92271.087
146Uganda1.313+1691.138166
147Letonya1.293+3321.078183
148Ürdün1.268111.187703
149Gürcistan1.264+14171.054193
150Suriye1.25552364839
151Kıbrıs1.252198703635
152Liberya1.24079725436
153Burkina Faso1.20454984166
154Nijer1.158691.06227
155Malta1.141+299692440
156Togo1.067257293132
157Botsvana1.0662809841
158Jamaika1.031+814745272
159Andorra96352839721
160Bahamalar945151138171
161Çad9457684326
162Sao Tome and Principe8781580063
163Vietnam862+1516+1399447
164Lesotho78124175582
165Diamond Princess71213651484
166San Marino699426570
167Réunion6905631544
168Aruba6303114513
169Kanal Adaları599475457
170Guyana568221893574
171Tanzanya509211833057
172Tayvan480744330
173Burundi408131592
174Comoros399736923
175Myanmar360631242
176Mauritius344103340
177Man Adası336243120
178Martinik33616982222
179Faeroe Adaları318+1222593
180Guadeloupe317141861172
181Moğolistan293263301
182Eritre28524837
183Trinidad ve Tobago2818138135
184Kamboçya266+15220461
185Turks ve Caicos Adaları2162391753
186Papua Yeni Gine214353158
187Cayman Adaları20312020
188Cebelitarık202+118715
189Sint Maarten1891786863
190Belize177+232321432
191Bermuda15891445
192Barbados142711223
193Brunei14231381
194Monako1334113164
195Seyşeller1261251
196Butan113+39716
197Fransız Polinezyası11262501
198Antigua ve Barbuda92376131
199Lihtenştayn891853
200Aziz Martin78344311
201Vincent Grenadinler57525
202Macao46460
203Curaçao321301
204Fiji271188
205Doğu Timor25241
206Saint Lucia25250
207Grenada24231
208Yeni Kaledonya23221
209Laos20191
210Dominika18180
211Saint Kitts ve Nevis17170
212Grönland14140
213St. Barth1367
214Karayip Hollandası1376
215Montserrat131120
216Malvinas Adaları13130
217Vatikan Şehri12120
218Batı Sahra10181
219Britanya Virjin Adaları9171
220MS Zaandam927
221Saint Pierre Miquelon413
222Anguilla330
223Dünya20.282.568+37.143739.790+1.48713.206.9706.335.80864.695

Koronavirüs nedir? Koronavirüs(coronavirüs), genellikle grip veya nezle ile karıştırılan solunum yolu enfeksiyonu hastalıklarına yol açan virüs türüdür. Kuşlarda ve memeli hayvanlarda hastalıklara neden olsa da mutasyona uğrayarak insanlara bulaşan türleri ölümcül risk teşkil ediyor. İnsanlarda görülen 7 çeşit corona virüs vardır. Pandemik hastalık türü olarak ilan edilen koronavirüsün ölüme neden olan ve Çin'de ortaya çıkan yeni tipi ise Covid-19 adıyla tanımlanıyor.

Habermetre'den alınan istatistiklere göre; koronavirüs son durum, grafikler ve anlık rakamlar ile bu sayfada yer alıyor. Ayrıca, dünya genelinde rastlanan koronavirüs vaka sayısı, ölü sayısı ve koronavirüsten kurtarılan vaka oranını sayfada yer alan tablodan takip edebilirsiniz. Anlık rakamların yer aldığı tablodan; ülkelere göre toplam coronavirüs vaka sayısı, yeni vaka sayıları, ölü sayıları ve durumu ciddi olan hastaların oranlarını da görebilirsiniz.

Koronavirüs Haberleri

Koronavirüsün hangi yüzeylerde yaşayabiliyor? Coronavirüsün sevdiği ve sevmediği yüzeyler!

Bilim insanları Koronavirüsün hangi yüzeyde ne kadar hayatta kaldığını araştırdı. ABD'li bilim insanlarının yaptığı araştırma sonucu Koronavirüs hakkında çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. İşte, coronavirüsün sevdiği ve sevmediği yüzeyler!

Koronavirüs hangi yaş grubunu etkiliyor? Koronavirüsün en çok etkilediği yaş grubu!

Türkiye'de Koronavirüs vakası tespit edildiği açıklamasından sonra vatandaşlar Koronavirüs hakkında araştırmalar yapmaya başladı. En çok aranan konulardan biri ise Koronavirüs hangi yaş grubunu etkiliyor? İşte Koronavirüsün en çok etkilediği yaş grubu!

Koronavirüs hangi yolla bulaşıyor? Koronavirüs bulaşma yolları nelerdir?

Koronavirüsün ülkemizde görülmesinin ardından vatandaşlar korona virüs hakkında detaylı araştırmalar yapmaya başladı. En çok merak edilen konulardan biri ise Koronavirüs bulaşma yolları oldu. Peki, Koronavirüs bulaşma yolları nelerdir? Koronavirüs hangi yolla bulaşıyor?

Rusya'da koronavirüs alarmı! Rusya'da bulunan ilk koronavirus aşısı onay aldı mı? Koronavirüs aşısı güvenilir mi? Putin'in kızı koronavirüs aşısı oldu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Koronavirüse karşı geliştirilen aşıyı tescil etti. Rusya Sağlık Bakanlığı, Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen Koronavirüs, aşıyı ilk tescil eden ülke oldu.

Rusya'da koronavirüs alarmı! Rusya'da bulunan ilk koronavirus aşısı onay aldı mı? Koronavirüs aşısı güvenilir mi? Putin'in kızı koronavirüs aşısı oldu

Rusya'da Koronavirüs alarmı! Rusya'da bulunan ilk koronavirus aşısı onay aldı mı? Putin'in kızı Koronavirüs aşısı oldu

Halı sahalar açıldı mı? Halı sahalar ne zaman açılacak? Halı saha açılış tarihi ne zaman?

Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kapalı olan halı sahalar için karar verildi. Peki, Halı sahalar ne zaman açılacak? Halı saha açılış tarihi ne zaman? Halı sahalar açıldı mı?

11 Ağustos Salı koronavirüs tablosu açıklandı mı? Koronavirüsten dolayı kaç kişi öldü? Koronavirüs vaka, iyileşen, entübe sayısı ve son durum ne?

Sağlık Bakanlığı Türkiye'de kaç Koronavirüs vakası var, kaç vefat var, iyileşen sayısı ve Koronavirüs hakkında merak edilen diğer detayları web sitesinden açıklıyor. Peki, 11 Ağustos Koronavirüs Türkiye son durum, Koronavirüsten dolayı kaç kişi öldü açıklandı mı? Koronavirüs vaka sayısı, iyileşen sayısı, ağır hasta sayısı!

Rusya aşıyı buldu mu? Rusya Devlet Başkanı Putin'in korona açıklaması!

Koronavirüs aşısı konusunda dünya teyakkuza geçerken, sevindirici haber Rusya'dan geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, covid-19 aşısını tescillediklerini bildirdi. Putin, kızı üzerinde aşılama yapıldığını söyleyerek, geliştirilen aşının tüm aşamalardan geçtiğini de ekledi. Peki, Rusya korona aşısını buldu mu?

Koronavirüs aşısını kim buldu? Koronavirüs aşısının adı ne? Koronavirüste son durum ne?

Son dakika… Koronavirüs aşısı bulundu! Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs için yeni gelişme yolda. Bilim insanların uzun süredir üzerinde çalıştığı koronavirus aşısı bulundu.

Sputnik nedir? Koronavirüs aşısı Sputnik adı nereden geliyor?

Koronavirüs ikinci dalgasından korkulurken, Rusya'dan gelen aşı haberi bir umut olabilir mi? Koronavirüs aşısı bulundu mu? Covid 19 aşısı Sputnik hakkında detaylı bilgiler.

Koronavirüs aşısı ücreti ne kadar? Koronavirüs aşı fiyatı belli mi? Koronavirtüs aşısı ücretsiz mi olacak? Rusya Sputnik aşısı ücreti ne kadar?

Çin'de ortaya çıkan ve 2020'nin ilk günlerinden bu yana hayatımızın bir parçası haline gelen koroanvirüs salgınında aşı müjdesi geldi. Çeşitli ülkelerin uygulama aşamasına geldiği koronavirs aşısı konusunda Rusya uygulama aşamasına geçti. Peki, Koronavirüs aşı fiyatı belli mi?

Koronavirüs aşısı ne zaman çıkacak? Koronavirüs aşı üretim tarihi belli oldu mu?

Koronavirüs aşı çalışmalarında Rusya Covid-19 aşısını bulduklarını ve bunu tescillediklerinini belirtti. Diğer yandan Çin'de aşı çalışmalarında sona geldiklerini bildirmişti. Ad5-nCOV adı verilen aşının üçüncü aşama çalışmalarının sürdüğü biliniyor. Peki, Koronavirüs aşısı ne zama üretilecek?

Koronavirüs aşısı bulundu mu? Koronavirüs aşısı son durum ne? Koronavirüs aşı fiyatı ne kadar?

Koronavirüs aşısı Rusya tarafından bulundu haberleri dünya basınında yer aldı. Covid-19 aşı çalışmaları devam ederken, covid-19 virüsünün neden olduğu Koronavirüs salgını Çin'in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılmıştı. Toplam 717 bin 787 kişinin ölümüne yol açtı. Peki, aşı bulundu mu?

MNG Kargo çalışma saatleri - MNG Kargo kaça kadar açık? Açılış ve Kapanış saatleri, MNG açılımı nedir?

Koronavirüs kapsamı dolayısıyla kargo firmalarının çalışma saatleri merak edilmeye başlandı. Bu firmalardan birisi de MNG Kargo'dur. Peki MNG Kargo çalışma saatleri nedir, MNG Kargo sabah kaçta açılıyor, akşam kaçta kapanıyor, öğlen molası kaçta, açılımı nedir, toplam şube sayısı ve tüm soruların cevaplarını haberimizde paylaşalım.

Ziraat Bankası çalışma saatleri - Ziraat bankası kaça kadar açık? Sabah kaçta açılıyor? Hafta sonu açık mı?

Ziraat Bankası, Türkiye'de faaliyet gösteren 3 kamu bankasından birisidir. Koronavirüs kapsamı nedeniyle Ziraat Bankası'nın çalışma saatleri değişmişti. Fakat Türkiye Bankalar Birliği'nin aldığı karar sonrasında eski çalışma düzenine dönmüştür. Peki Ziraat Bankası çalışma saatleri ne zaman, sabah kaçta açılıyor, akşam kaça kadar açık?

Üniversiteler ne zaman açılacak? 2020-2021 eğitim öğretim yılı üniversiteler uzaktan eğitim mi olacak?

Üniversiteler açılacak mı merak konusu oldu. Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitim şeklinde devam etme ihtimali olan üniversiteler, 2020-2021 döneminde uzaktan eğitim mi yapacak? MEB,okulların 31 Ağustos'ta açılacağını duyurdu. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

Üniversiteler açılacak mı? YÖK tarafından açıklamalarda neler var? Üniversiteler açılmalı mı? Uzmanlar üniversitelerin açılması hakkında neler dedi?

Koronavirüs sebebiyle geçen dönem online derslere geçiş yapılmıştı. Yeni dönem ile birlikte online ders olup olmayacağı merak ediliyor. Üniversiteler açılacak mı? gibi sorular sıkça sorulmakta.

10 Ağustos Pazartesi koronavirüs tablosu Türkiye! Koronavirüsten dolayı kaç kişi öldü? Koronavirüs vaka, iyileşen, entübe sayısı ve son durum ne?

Sağlık Bakanlığı Türkiye'de kaç Koronavirüs vakası var, kaç vefat var, iyileşen sayısı ve Koronavirüs hakkında merak edilen diğer detayları web sitesinden açıklıyor. Peki, 10 Ağustos Koronavirüs Türkiye son durum, Koronavirüsten dolayı kaç kişi öldü? Koronavirüs vaka sayısı, iyileşen sayısı, entübe sayısı!

title