KORONAVİRÜS

Koronavirüs son durum ve corona virüs - covid 19 son dakika haberleri

Koronavirüs son dakika haberlerini ve corona virüs son durum hakkında gelişmeleri bu sayfadan takip edin. Koronavirüs (Covid-19) son gelişmeler ve koronavirüs vaka sayısı.

Koronavirüs ile ilgili istatistikler Habermetre tarafından sağlanmaktadır.
ÜlkeToplam
Vaka
Yeni
Vaka
Toplam
Ölüm
Yeni
Ölüm
Toplam
İyileşen
Tedavi
Sürecinde
Durumu
Kritik
1Dünya6.192.703+42.221371.480+9742.759.2533.061.97053.497
2Kuzey Amerika2.046.053+5.220123.881+409670.7301.251.44219.435
3Avrupa2.016.497+12.271173.493+213984.984858.0208.818
4ABD1.818.405+1.585105.580+23535.3611.177.46417.163
5Asya1.127.352+19.83230.504+297687.341409.50713.598
6Güney Amerika849.027+4.40839.363+48345.961463.70311.281
7Brezilya501.985+3.54528.872+38205.371267.7428.318
8Rusya405.843+9.2684.693+138171.883229.2672.300
9İspanya286.30827.125196.95862.225617
10Birleşik Krallık272.82638.376N/AN/A1.559
11İtalya232.66433.340155.63343.691450
12Fransa188.62528.77168.26891.5861.325
13Almanya183.2948.600165.2009.494720
14Hindistan183.008+1.1815.188+387.17990.6418.944
15Türkiye163.1034.515126.98431.604649
16Peru155.6714.37166.44784.853960
17İran151.466+2.5167.797+63118.84824.8212.527
18Afrika144.249+4804.099+761.39078.760357
19Şili94.85899740.43153.4301.371
20Kanada90.1907.07348.10335.0141.618
21Meksika87.512+2.8859.779+36461.87115.862378
22Suudi Arabistan85.261+1.877503+2362.44222.316384
23Çin83.001+24.63478.304633
24Pakistan69.496+3.0391.483+8825.27142.742111
25Belçika58.381+1959.467+1415.88733.027168
26Katar56.910+1.64838+230.29026.582232
27Bangladeş47.153+2.545650+409.78136.7221
28Hollanda46.442+1855.956+5N/AN/A170
29Belarus42.556+898235+618.51423.80792
30Ekvador38.5713.33419.19016.047220
31İsveç37.542+4294.3954.97128.176228
32Singapur34.884+5182320.72714.1347
33BAE34.557+661264+217.93216.3611
34Portekiz32.500+2971.410+1419.40911.68164
35Güney Afrika30.96764316.11614.208128
36İsviçre30.862+171.920+128.40054228
37Kolombiya28.2368907.12120.225136
38Kuveyt27.043+851212+711.38615.445200
39Endonezya26.473+7001.613+407.30817.552
40İrlanda24.9291.65122.0891.18936
41Polonya23.686+1151.064+311.27111.351160
42Ukrayna23.672+468708+129.53813.426278
43Mısır23.4499135.69316.84341
44Romanya19.257+1241.262+313.2564.739160
45Filipinler18.086+862957+73.90913.22073
46İsrail17.024+1228414.8121.92839
47Dominik Cumhuriyeti16.9084989.5576.853106
48Japonya16.80488614.4061.512123
49Avusturya16.731+4666815.59347027
50Arjantin16.2145284.78810.898259
51Afganistan15.205+680257+81.32813.62019
52Panama13.0183309.4143.27478
53Danimarka11.669+36574+310.36273320
54Güney Kore11.468+27270+110.40579315
55Umman11.437+1.01444+22.3968.99731
56Sırbistan11.412+31243+16.6984.47110
57Bahreyn11.288+49518+16.6734.59713
58Kazakistan10.858+47640+25.2205.59862
59Nijerya9.8552732.8566.7267
60Bolivya9.592+861310+108898.3933
61Ermenistan9.282+355131+43.3865.76510
62Cezayir9.2676465.5493.07234
63Çekya9.233+33196.5462.36815
64Okyanusya8.804+101258.1964834
65Norveç8.4372367.7274748
66Moldova8.098294+34.5813.223251
67Gana7.881+11336+12.8415.0045
68Malezya7.819+571156.3531.3519
69Fas7.783+32045.4122.16718
70Avustralya7.195+101036.6144784
71Finlandiya6.859+33320+45.5001.03910
72Irak6.1791953.1102.87436
73Kamerun5.9041913.5682.14528
74Azerbeycan5.246613.3271.85842
75Honduras5.094+208201+25364.35713
76Sudan4.8002621.2723.266
77Guatemala4.739+132102+127063.9315
78Lüksemburg4.0161103.815914
79Macaristan3.876+9526+22.1471.20325
80Tajikistan3.807471.8651.895
81Gine3.706232.0301.65324
82Senegal3.645+110421.8011.80214
83Özbekistan3.583+3715+12.83773110
84Cibuti3.194221.2861.886
85Tayland3.081+4572.963611
86DRC3.070+10472+34482.550
87Yunanistan2.9151751.3741.36614
88Fildişi Sahili2.799331.3851.381
89Gabon2.655177221.91615
90El Salvador2.517+12246+21.0401.43153
91Bulgaristan2.513+14140+11.0741.29917
92Bosna Hersek2.510+161531.8624954
93Hırvatistan2.2461032.072714
94Kuzey Makedonya2.226+62133+21.55254121
95Küba2.025831.7951473
96Somali1.916733271.5162
97Kenya1.888634641.3617
98Estonya1.869+468+11.624177
99Haiti1.865+28141+6241.800
100İzlanda1.806101.7942
101Kırgızistan1.748+26161.1705624
102Mayotte1.699211.3852939
103Litvanya1.675+5701.23636917
104Maldivler1.67254061.2619
105Sri Lanka1.628+15108018171
106Nepal1.567+1668+22201.339
107Slovakya1.521281.366127
108Yeni Zelanda1.504221.4811
109Slovenya1.4731081.35872
110Venezuela1.459143021.1433
111Ekvator Ginesi1.306122001.094
112Guinea-Bissau1.2568421.206
113Mali1.25076696478
114Lübnan1.220+2927+17114823
115Etiyopya1.172+10911+32099524
116Arnavutluk1.136+14338722314
117Hong Kong1.085+241.037442
118Tunus1.077+148960692
119Letonya1.066+1247452973
120Zambiya1.05777792711
121Kosta Rika1.047106583794
122Güney Sudan994106978
123Paraguay964114664872
124Orta Afrika Cumhuriyeti962123938
125Nijer9566481874
126Kıbrıs943177901364
127Sierra Leone85246415391
128Burkina Faso8475372074
129Uruguay821226821175
130Gürcistan783+26126051666
131Madagaskar771+1361685978
132Andorra76451692214
133Çad75965470224
134Nikaragua75935370354
135Ürdün73495072185
136Diamond Princess71213651484
137San Marino671423572721
138Malta6189534751
139Jamaika581+692902822
140Kongo57119161391
141Kanal Adaları56045525-10
142Tanzanya509211833057
143Moritanya4832021442
144Sao Tome and Principe4791268399
145Fransız Guyanası47711852912
146Réunion4711411591
147Filistin448+1336877
148Tayvan442742312
149Togo43313206214
150Cape Verde4214167250
151Uganda41372341
152Ruanda3591250108
153Man Adası336243093
154Mauritius335103223
155Vietnam328279491
156Karadağ32493150
157Yemen3107713220
158Liberya288+827157104
159Esvatini2832168113
160Malavi2794422331
161Mozambik254+10291161
162Benin232+8314386
163Myanmar224613088
164Martinik200149888
165Faeroe Adaları1871870
166Moğolistan1794413519
167Zimbabve174429141
168Cebelitarık170+114921
169Guadeloupe16214138101
170Guyana1521267732
171Cayman Adaları14116872
172Brunei141213811
173Bermuda140992392
174Libya13055075
175Kamboçya12512321
176Suriye12244375
177Trinidad ve Tobago117+181081
178Comoros10622678
179Bahamalar1021148431
180Aruba1013980
181Monako9949051
182Barbados9277691
183Angola84418621
184Lihtenştayn8215526
185Sint Maarten77156021
186Burundi6313329
187Fransız Polinezyası60600
188Macao45450
189Butan43+10637
190Aziz Martin4133351
191Eritre39390
192Botsvana3512014
193Vincent Grenadinler261511
194Gambiya251204
195Antigua ve Barbuda2531931
196Doğu Timor24240
197Namibya24+11410
198Grenada231854
199Laos19163
200Curaçao191144
201Yeni Kaledonya19181
202Saint Lucia18180
203Fiji18153
204Belize182160
205Dominika16160
206Saint Kitts ve Nevis15150
207Surinam14+2194
208Malvinas Adaları13130
209Grönland13112
210Turks ve Caicos Adaları121110
211Vatikan Şehri12210
212Seyşeller11110
213Montserrat111100
214MS Zaandam927
215Batı Sahra9162
216Britanya Virjin Adaları8170
217Papua Yeni Gine880
218St. Barth660
219Karayip Hollandası660
220Anguilla330
221Lesotho211
222Saint Pierre Miquelon110
223Dünya6.192.703+42.221371.480+9742.759.2533.061.97053.497

Koronavirüs nedir? Koronavirüs(coronavirüs), genellikle grip veya nezle ile karıştırılan solunum yolu enfeksiyonu hastalıklarına yol açan virüs türüdür. Kuşlarda ve memeli hayvanlarda hastalıklara neden olsa da mutasyona uğrayarak insanlara bulaşan türleri ölümcül risk teşkil ediyor. İnsanlarda görülen 7 çeşit corona virüs vardır. Pandemik hastalık türü olarak ilan edilen koronavirüsün ölüme neden olan ve Çin'de ortaya çıkan yeni tipi ise Covid-19 adıyla tanımlanıyor.

Habermetre'den alınan istatistiklere göre; koronavirüs son durum, grafikler ve anlık rakamlar ile bu sayfada yer alıyor. Ayrıca, dünya genelinde rastlanan koronavirüs vaka sayısı, ölü sayısı ve koronavirüsten kurtarılan vaka oranını sayfada yer alan tablodan takip edebilirsiniz. Anlık rakamların yer aldığı tablodan; ülkelere göre toplam coronavirüs vaka sayısı, yeni vaka sayıları, ölü sayıları ve durumu ciddi olan hastaların oranlarını da görebilirsiniz.

Koronavirüs Haberleri

Koronavirüsün hangi yüzeylerde yaşayabiliyor? Coronavirüsün sevdiği ve sevmediği yüzeyler!

Bilim insanları Koronavirüsün hangi yüzeyde ne kadar hayatta kaldığını araştırdı. ABD'li bilim insanlarının yaptığı araştırma sonucu Koronavirüs hakkında çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. İşte, coronavirüsün sevdiği ve sevmediği yüzeyler!

Koronavirüs hangi yolla bulaşıyor? Koronavirüs bulaşma yolları nelerdir?

Koronavirüsün ülkemizde görülmesinin ardından vatandaşlar korona virüs hakkında detaylı araştırmalar yapmaya başladı. En çok merak edilen konulardan biri ise Koronavirüs bulaşma yolları oldu. Peki, Koronavirüs bulaşma yolları nelerdir? Koronavirüs hangi yolla bulaşıyor?

Kahvehaneler açılacak mı? Kahvehaneler ne zaman açılacak? Kahvehanelerde iskambil, okey, tavla oynanacak mı?

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeyle Türkiye'deki Koronavirüs salgınına karşı uygulanan tedbirler hakkında çeşitli kararlar açıklandı. Yeni karalarlar ile kahvehaneler yasaklar konusunda da düzenlemeye gidildi. Peki, 1 Haziran Pazartesi gününden Kahvehaneler açılacak mı? Kahvehanelerde iskambil, okey, tavla oynanacak mı?

Sahil ve parklarda yasak kalkacak mı? 1 Haziran Pazartesi gününden sonra sahil ve parklarda yasak devam edecek mi?

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeyle Türkiye'deki Koronavirüs salgınına karşı uygulanan tedbirler hakkında çeşitli kararlar açıklandı. Yeni karalarlar ile sahil ve parklardaki yasaklar konusunda da düzenlemeye gidildi. Peki, 1 Haziran Pazartesi gününden sonra sahil ve parklarda yasak devam edecek mi? Sahil ve parklarda yasak kalkacak mı?

Koronavirüse karşı personel servislerinde uyulması kurallar nelerdir? Personel servislerinde hangi koronavirüs tedbirleri uygulanacak?

1 Haziran'da birçok iş yerinin ofisten çalışmaya başlaması öncesinde Sağlık Bakanlığı'nın servis araçları için Koronavirüs rehberi yayınladı. Peki, personel servislerinde hangi Koronavirüs tedbirleri uygulanacak? Koronavirüse karşı personel servislerinde uyulması kurallar nelerdir?

30 Mayıs Cumartesi koronavirüs tablosu Türkiye! Koronavirüsten dolayı kaç kişi öldü? Koronavirüs vaka, iyileşen, entübe sayısı ve son durum ne?

Sağlık Bakanlığı Türkiye'de kaç Koronavirüs vakası var, kaç vefat var, iyileşen sayısı ve Koronavirüs hakkında merak edilen diğer detayları web sitesinden açıklıyor. Peki, 30 Mayıs Koronavirüs Türkiye son durum, Koronavirüsten dolayı kaç kişi öldü? Koronavirüs vaka sayısı, iyileşen sayısı, entübe sayısı!

Kargo şirketleri çalışıyor mu? Kargolar çalışıyor mu? Sokağa çıkma yasağında kargolar çalışıyor mu? Kargo şirketleri 30 ve 31 Mayıs'ta çalışacak mı?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında büyük şehirlerimizde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Belirli meslek gruplarına muafiyet tanındı. Kargo şirketleri çalışıyor mu? Kargolar çalışıyor mu? Sokağa çıkma yasağında kargolar çalışıyor mu? Kargo şirketleri 30 ve 31 Mayıs'ta çalışacak mı?

Hafta sonu marketler açık mı? 30-31 Mayıs açık olan iş yerleri neler? İçişleri Bakanlığı 30-31 Mayıs sokağa çıkma yasağı genelgesi

30 - 31 Mayıs hafta sonu boyunca İçişleri Bakanlığı genelgesine göre sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Koronavirüs salgını sebebiyle gerçekleştirilecek sokağa çıkma yasağında hangi iş yerleri açık olacak merak ediliyor. 30-31 Mayıs marketler açık mı? İşte ayrıntılar...

29 Mayıs Cuma koronavirüs tablosu Türkiye! Koronavirüsten dolayı kaç kişi öldü? Koronavirüs vaka, iyileşen, entübe sayısı ve son durum ne?

Sağlık Bakanlığı Türkiye'de kaç Koronavirüs vakası var, kaç vefat var, iyileşen sayısı ve Koronavirüs hakkında merak edilen diğer detayları web sitesinden açıklıyor. Peki, 29 Mayıs Koronavirüs Türkiye son durum, Koronavirüsten dolayı kaç kişi öldü? Koronavirüs vaka sayısı, iyileşen sayısı, entübe sayısı!

Habermetre, koronavirüs haberlerini analiz etti! İşte, 28 Mayıs 2020 Perşembe yerli ve yabancı basındaki haberler

Koronavirüs yabancı medyada nasıl ve ne kadar yer aldı? Habermetre, 28 Mayıs 2020 Koronavirüs haberlerini inceledi. Buna göre; Koronavirüs haberlerinin yerli ve yabancı popüler yayıncılarda okunma sayısı kaç? Koronavirüs haberleri Twitter'da kaç kez paylaşıldı, ne kadar reklam gelirine ulaştı? Habermetre tüm soruların yanıtını veriyor...

Sınıflandırılmış yükümlü ne demek? Askerlik yerleri belli oldu mu? Sınıflandırılmış yükümlü ne zaman askere gider? Celp ve terhis sorgulama!

Celp ve terhis tarihleri, Koronavirüs salgını sebebiyle ertelenmişti. Askere gidecek gençlerin en merak ettiği soruların yanıtı haberimizde. Sınıflandırılmış yükümlü ne demek? Askerlik yerleri belli oldu mu? Sınıflandırılmış yükümlü ne zaman askere gider? Celp ve terhis sorgulama!

Cuma Hutbesi 29 Mayıs 2020: Diyanet Cuma Hutbesi bu haftaki konusu nedir?

Cuma Hutbesi konusu merak ediliyor. Koronavirüs salgını sebebiyle uzun aradan sonra ilk kez belirli kısıtlamalarla Cuma namazı camilerde kılınacak. Öte yandan Cuma namazı için camileri dolduracak cemaat, 29 Mayıs Cuma Hutbesi konusunu araştırıyor.

ÖSYM, YKS ve MSÜ sınav yeri değişikliği hakkında duyuru yayımladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Haziran ayında gerçekleşecek YKS ve MSÜ sınavları hakkında yeni bir açıklama yaptı. Buna göre, Koronavirüs nedeniyle sınav yeri atamaları farklı bölgelerde olan adaylar sınav merkezlerini değiştirebilecekler.

28 Mayıs Perşembe koronavirüs tablosu Türkiye! Koronavirüsten dolayı kaç kişi öldü? Koronavirüs vaka, iyileşen, entübe sayısı ve son durum ne?

Sağlık Bakanlığı Türkiye'de kaç Koronavirüs vakası var, kaç vefat var, iyileşen sayısı ve Koronavirüs hakkında merak edilen diğer detayları web sitesinden açıklıyor. Peki, 28 Mayıs Koronavirüs Türkiye son durum, Koronavirüsten dolayı kaç kişi öldü? Koronavirüs vaka sayısı, iyileşen sayısı, entübe sayısı!

Süper Lig ne zaman başlayacak? Süper Lig başlayacak mı? Küme düşme kaldırıdı mı? Süper lig fikstürü ve Süper Lig puan durumu!

Koronavirüs nedeniyle ertelenen Süper Lig'in ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Resmi makamlardan gelen açıklamalarla Süper Lig'in muhtemel başlangıç tarih hakkında bilgiler veriliyor. Peki, Süper Lig başlayacak mı? Maçlar ne zaman başlayacak? Süper lig fikstürü ve Süper Lig puan durumu! Süper Lig ne zaman başlayacak?

İstanbul'da hangi camilerde Cuma namazı kılınacak? İstanbul'da Cuma namazı kılınacak camiler belli oldu mu?

Koronavirüs tedbirleri edeniyle Cuma namazlarının kılınması yasaklanmıştı. Normalleşme dönemine girilesiyle Cuma namazlarının kılınmasına kısmen izin verildi. Peki, İstanbul'da Cuma namazı kılınacak camiler belli oldu mu? İstanbul'da hangi camilerde Cuma namazı kılınacak?

Sürücü kursları ne zaman başlıyor? Sürücü kursları ne zaman faaliyete geçecek? Sürücü kursları korona önlemleri nelerdir?

Koronavirüs nedeniyle sürücü kursları da faaliyetlerini durdurma kararı almıştı. Normalleşme planlarının belirlenmeye başlaması ile birlikte sürücü kurslarının da açılacağı tarihler merak ediliyor. Sürücü kursları ne zaman başlıyor? Sürücü kursları ne zaman faaliyete geçecek? Ertelenen sürücü kursları ve sınavları ne zaman yapılacak?

title